Aktuāli

Iespēja izmēģināt jauno Citrix NetScaler SDX-18500

BIT ir iegādājies un saviem klientiem piedāvā izmēģināt Citrix NetScaler SDX-18500.


Iespēja izmēģināt HP 3Par StoreServ 7200!

BIT saviem klientiem piedāvā unikālu iespēju izmēģināt jaunās paaudzes Hewlett-Packard disku masīvu HP 3Par StoreServ 7200.

Network monitoring
 
Citrix XenServer
Citrix Partneris
Apkalpošanas plāni
Ietaupīt uz IT ir vienkārši (2.daļa)

Ekonomiskās lejupslīdes laikā, viens no svarīgajiem jautājumiem ir kapitālieguldījumu un uzturēšanas izmaksu samazināšana. Daudziem IT departamentiem nākas darboties ar samazinātu budžetu un mazāku skaitu darbinieku, tajā pašā laikā, turpinot nodrošināt visus kritiskos IT pakalpojumus iepriekšējā kvalitātē. Patiesībā šo departamentu darbība kļūst vēl nozīmīgāka, jo šajā laikā ir jāspēj ātri reaģēt uz mainīgiem notikumiem tirgū un jāpārspēj konkurenti.

Šajā rakstu sērijā Baltijas Informācijas Tehnoloģijas, ņemot par pamatu Citrix ziņojumu (Part two: Rethink your network), apskata izmaksu samazināšanas iespējas visos IT infrastruktūras segmentos sākot no datu centra līdz pat lietotāju datoriem. Lai arī sākotnēji mērķis ir samazināt IT izmaksas, šo ieteikumu ievērošana atmaksāsies arī ilgākā laika posmā, jo tiks izveidota moderna IT infrastruktūra, kas sniegs jaunas priekšrocības organizācijas attīstībā.

Otrā daļa: Pārveido datu tīklu

Šīs rakstu sērijas pirmajā daļā „Pārveido datu centru”, Citrix atklāja izmaksu samazināšanas un darbības efektivitātes uzlabošanas iespējas tieši attiecībā uz datu centriem. Šoreiz Citrix apskatīts tos infrastruktūras segmentus, kas nodrošina informācijas saikni starp datu centru un uzņēmumu. Jo vairāk jūsu uzņēmuma lietotāji un partneri strādā attālināti, jo sarežģītāk un izmaksu ziņā dārkāk ir nodrošināt nepieciešamo aplikāciju piegādi caur WAN. Nodrošinot vienkāršu piekļuvi tīkla aplikācijām un, tajā pašā laikā, samazinot izmaksas, tiek izveidots efektīvi strādājoša tīkla infrastruktūras paraugs.

Serveru optimizācija

Mūsdienās aplikācijām ir apjomīgs saturs, video un audio straumēšanas iespējas ,tādēļ, pārraidot tās attālināti, tiek pārpludināts datu tīklu. Lai nodrošinātu šo aplikāciju ātrdarbību, kādu pieprasa lietotāji, uz Web serveriem tiek uzlikta ļoti liela nasta. Šādā situācijā jums pastāv divas iespējas – maksāt par papildus serveriem, vai arī, paaugstināt esošo serveru efektivitāti. Pirmais variants saistās ar papildus izdevumiem, jo dažādās izmaksas, kas ir saistītas ar serveru segmentu galu galā veido lielāko izmaksu daļu Web aplikāciju nodrošināšanā. Tādēļ jums vajadzētu apskatīt otru variantu, kā optimizēt serveru darbību. Piemēram, Web aplikāciju paātrināšanas iekārtas atmaksājās daudz ātrāk un palīdz saglabāt nemainīgu datu centru, noņemot tīklam nepieciešamās funkcijas no Web serveriem, tajā skaitā tādas resursu prasīgas funkcijas kā datu šifrēšana un zemākā līmeņa TCP savienojumu nodrošināšana. Rezultātā var apkalpot vairāk lietotāju daudz efektīvāk ar iepriekšējo serveru jaudu, samazinot izmaksas par tehniku, to uzturēšanu, elektrību un dzesēšanu.

Datu piegādes optimizācija

Tie potenciālie ieguvumi, kurus sniedz „Mākoņu datorizācija”  (tulkojums no „Cloud computing”), IT centralizācija un Web aplikāciju piegāde, var izrādīties nenozīmīgi dēļ pastāvīgi pieaugošām prasībām pret tīkla jaudu. Tipiska Web aplikācija var radīt ļoti lielu datu plūsmu pārraidot dažādus attēlus, grafisko saturu, dinamiski mainīgo saturu, jo šie dati tiek piegādāti atkārtoti uz vienu un to pašu atrašanās vietu vairākiem lietotājiem. Lai nepieļautu, ka šie atkārtoti pārraidītie dati pārpludina serveru jaudu un uzpūš tīkla joslas izmaksas, izmantojiet visbiežāk piekļūstamo datu saglabāšanu cache atmiņā. Tas ir vienkāršs veids, kā samazināt Web serveru noslodzi uz pusi. Pārējos datus, kurus ir nepieciešams pārsūtīt caur WAN tīklu, pirms to pārraidīšanas tīklā ar kompresijas tehnoloģiju var saspiest līdz pat 75%, līdz ar to tiek atslogoti serveri un ietaupīts tīkla joslas platums. Izmantojot šādas tehnoloģijas datu plūsmas optimizēšanā, ir iespējams atlikt datu joslas palielināšanu, uzlabot ātrdarbību un nodrošināt jaunas iespējas daudz efektīvākā veidā.

Resursu centralizācija

Meklējot dažādus veidus, kā uzlabot tīkla darbību, padomājiet arī par to, kā ar tīkla palīdzību var paaugstināt kopējo uzņēmuma darbības efektivitāti. Pagātnē, dēļ lēnās tīkla caurlaidības, bija nepieciešams pārnest aplikācijas uz attālinātajiem birojiem. Šādi risinājumi ir neefektīvi, jo attālinātie IT resursi ir jāuztur to atrašanās vietās, tādā veidā radot papildus administrēšanas darbības. Mūsdienās ir pieejamas speciālas tīkla paātrināšanas iekārtas, kuras atrisina WAN tīkla lēnās darbības grūtības arī tiem gala lietotājiem, kas atrodas tūkstošiem kilometru attālumā. Šādas iekārtas nodrošina IT departamentiem iespēju centralizēt aplikācijas vienā vai dažos datu centros. Nākošais solis, pēc aplikāciju centralizācija datu centrā, ir serveru un aplikāciju virtualizācija, līdz ar to, vēl vairāk ietaupot izmaksas.

Elastības uzlabošana

Arī optimizētā infrastruktūrā jums vienmēr ir jāpārliecinās, ka IT resursi vienmēr ir tur, kur tie visvairāk ir nepieciešami, un tieši tad, kad tie ir nepieciešami, lai izvairītos no pārmērīgi lielas un nevajadzīgas serveru jaudas izniekošanas vai arī jaudas nepietiekamības. Automātiskā serveru pārvaldīšana nodrošina serveru optimālu noslodzi, uzraugot serveru parku, to pieejamību un uzliekot tiem papildus noslodzi atkarībā no situācijas. Kad strādājošiem serveriem tiek konstatēta pārslodze, automātiski tiek pievienoti jauni aplikāciju serveri, lai nodrošinātu vajadzīgo datoru jaudu, izveidojot jaunu serveru infrastruktūru neapstādinot iepriekšējās darbības. Tādā pašā veidā, kad tiek reģistrēta nevajadzīgi liela datoru jauda, automātiski pievienotie aplikāciju serveri tiek izslēgti.

Uzņēmuma darbības uzlabošana

Aprakstītās stratēģijas nodrošina ne tikai līdzekļu taupīšanu, lai palīdzētu IT pārdzīvot ekonomisko lejupslīdi, bet nodrošina veiktspējas paaugstināšanu un spēju pielāgoties mūsdienīga uzņēmuma prasībām. Nodrošinot lietotājiem iespēju strādāt WAN tīklā ar līdzvērtīgu ātrumu kā LAN tīklā, IT palīdz uzņēmumiem darboties efektīvāk neatkarīgi no tā, kurā vietā tiek veikta darbība. Bez tam, tiek izmantotas arī pārējās priekšrocības, ko sniedz centralizācija un virtualizācija.

Turpmākajā rakstā tiks sīkāk apskatīts, kā tiek piegādātas aplikācijas caur šo tīkla infrastruktūru.

Avots: http://www.citrix.com/English/ne/clp/article.asp?contentID=1688095&editionID=1681669

 

13/03/2010

 
 
Meklēšana
HP Privileģētais Partneris
 

 

ISO 9001:2008

Kompānijas BIT vadības sistēma ir atbilstoša vadības sistēmu standarta ISO 9001:2008 prasībām. Sertifikācijas joma: serveru, datu glabāšanas sistēmu, datoru un programmatūras tirdzniecība, instalēšana, uzturēšana un apkalpošana

2009 Copyright © Baltic Information Technology