Aktuāli

Iespēja izmēģināt jauno Citrix NetScaler SDX-18500

BIT ir iegādājies un saviem klientiem piedāvā izmēģināt Citrix NetScaler SDX-18500.


Iespēja izmēģināt HP 3Par StoreServ 7200!

BIT saviem klientiem piedāvā unikālu iespēju izmēģināt jaunās paaudzes Hewlett-Packard disku masīvu HP 3Par StoreServ 7200.

Network monitoring
 
Citrix XenServer
Citrix Partneris
Apkalpošanas plāni
Desktop virtualizācijas priekšrocības

Katrs uzņēmums ir individuāls ar savām vajadzībām, kuru apmierināšanai tiek izmantotas biznesa aplikācijas, tādas kā noliktavas vadības sistēma, ERP, CRM, vai grāmatvedības programmas. Šīs aplikācijas darbojas tikai uz noteiktas platformas un uzņēmuma pilnvērtīga funkcionēšana ir atkarīga tieši no to darbības.
Tieši šo aplikāciju dēļ, bieži vien infrastruktūrā rodas būtski datu drošības caurumi, kas savukārt var novest pie ielaušanās mēģinājumiem un biznesam kritisku datu noplūdes.
Augot komānijai aug arī tās IT infrastruktūras vajadzības, un IT departamenta personāls aizvien vairāk laika pavada risinot lietotāju problēmas, kas daudzos gadījumos atkārtojas. Līdz ar datoru skaita palielināšanos palielinās IT departamentā nodarbināto darbinieku skaits, kuri tiek nodarbināti ar tādām ikdienas lietām, kā jauninājumu (patch) uzstādīšanu operētājsistēmām, biznesa aplikācijām, lietotāju jautājumu risināšanu.
Kā no šīm lietām izvairīties? Atbilde ir darbavietu (desktop) virtualizācijas risinājumi.

 

Saskaroties ar situāciju, kad uzņēmumā ir dažādas aplikācijas, kuras bieži vien tiek darbinātas uz noteiktas platformas, piemēram, vēsturiski tiek izmantota noliktavas sistēma, kura darbojas tikai Windows XP vidē, ERP sistēma uz Linux, vai citi scenāriji. Desktop virtualizācijas risinājumi nojauc šīs robežas, sniedz lietotājam iespēju izmantot visu vajadzīgo programmatūru uz vienas platformas neatkarīgi no programmatūras vides. (Windows, MAC, Linux, Chromebook  un Smartphone ar Android, iOS vai Windows mobile)

 

Attīstoties mobilajām tehnoloģijām, pieaug arī nepieciešamības strādāt attālināti. Desktop virtualizācijas risinājumi sniedz lietotājam iespēju strādāt jebkurā vietā, jeburā laikā un izmantojot jebkuru ierīci, kura ir pieejama dotajā brīdī, ja vien ir piekļuve internetam.

 

Pie liela daudzuma datora aprīkotu darba vietu parādās dažādi drošības aspekti, kā piemēram droša attālināta piekļuve darba datoram vai portatīvā datora nozaudēšana - zādzība, līdz ar datoru zaudējot tā cietajā diskā glabātos datus, kuru atjaunošana ir laikietilpīgs process bez garantēta rezultāta.
Virtualizējot šie un citi drošības aspekti praktiski tiek atrisināti automātiski, nosakot īpašu uzņēmumā izmantojamās programmatūras politiku. Kā arī operētājsistēma, aplikācijas un lietotāja dati tiek glabāti atsevišķi, vienlaicīgi atvieglojot arī datu rezerves kopēšanas uzdevumus, līdz ar ko vairs nav jākopē dati no katra datora cietā diska.

 

Ikdienas darbā tik vienkāršs uzdzevums, kā jaunākā programmatūras jauninājuma ieviešana var kļūt par izaicinājumu, jo sistēmas inženierim (strādājot pareizi) nākas izveidot testa vidi, notestēt jauninājuma saderību ar infrastruktūru un tikai tad ieviest to dzīvē, kas var būt laika un naudas ietilpīgs uzdevums, ja šie jauninājumi jāievieš piemēram 100 darba vietām. Virtualizācijas gadījumā, jauninājumu ieviešna un testēšana notiek vien pāris minūšu laikā, inženierim pārbaudot jaunākās programmatūras saderību ar sistēmu, kas pēc apstiprināšanas kļūst pieejama visiem lietotājiem, un nākamo reizi kad lietotājs pieslēgsies sistēmai viņš jau lietos jaunāko programmatūru, jauninājumu izplatīšana notiek visiem lietotājiem vienlaicīgi.

 

Ieviešot jaunas lietotāju darbavietas lietotājiem parasti ir darbietilpīgs process, kas prasa vairākas stundas administratora darba laika uzstādot operētājsistēmu, lietojumprogrammas, vīrusu aizsardzības risinājumus.
Izmantojot desktop virtualizācijas risinājumus Jums nepieciešams šo instalāciju veikt tikai vienu reizi, jo pārējās instalācijas virtualizētajām darbavietām  tiek vienkārši pavairotas izmantojat jau iepriekš sagatavotu paraugu operētājsistēmai (Golden Image) un izveidojot jaunus lietotājus sistēmā.
Administratoram atliek noteikt lietotāja piekļuves līmeni un darbam nepieciešamo programmatūru (kura arī tiek virtualizēta un darbosies jebkurā platformā).
Šo uzdevumu  iespējams paveikt pat 10 minūšu laikā, kas iepriekš aizņēma vairākas stundas.

 

IT nozare atrodas nemitīgā atīstībā un regulāri tiek izveidoti jauni risinājumi un jauna programmatūra, un vidējais datora dzīves cikls ir aptuveni 3 gadi, kuru laikā tehnika morāli noveco, līdz ar to katrus 3 gadus nepieciešama datortehnikas daļēja uzlabošana, vai pilnīga tehnikas nomaiņa.
Virtualizācijas gadījumā datortehnikas dzīves ciklu iespējams pagarināt divas vai pat trīs reizes, pārveidojot to par virtual desktop piekļuves termināli kur
Tā kā visi skaitļošanas resursi atrodas serveru pusē.
Izmantojot šo risinājumu Jūs vienmēr saņemsiet nepieciešamo skaitļošanas jaudu, tieši tajā brīdī, kad tas ir nepieciešams un tur kur tas ir nepieciešams, pat ja tas ir mobilais telefons.

 

Veicot dažādus ikdienas darba uzdevumus ir brīži, kad datortehnika tiek maksimāli noslogota līdz ar to uzdevuma veikšanai nepieciešami papildus resursi, bet datoram ir tikai tik atmiņas cik ir ievietota tā korpusā un tik cik atbalsta sistēmplate. Līdz ar resursu ierobežojumiem fiziskajām darba vietām, tāds vienkāršs uzdevums kā ikmēneša rēķinu ģenerēšana aizņem stipri vien vairāk laika, kā gadījumā ja Jūsu rīcībā būtu šie resursi.
Izmantojot desktop virtualizāciju iespējams lietotājiem piešķirt tieši tik jaudas cik nepieciešams, bez liekas resursu izšķiešanas nodrošinot katram lietotājam nepieciešamo atmiņu, diska vietu  kā arī vajadzīgo programmatūru.
Šo un vēl citu funkcionalitāti iespējams nodrošināt, kā pašapkalpošanās risinājumu, vai atstāt administratora ziņā nodrošinoties pret to, ka lietotāji var piešķirt sev pārāk lielu resursu daudzumu.

 

Lai uzzinātu vairāk par šiem risinājumiem, piesakies individuālai konsultācijai un demonstrācijai, kuras laikā uzzināsi, kā desktop virtualizācija var padarīt efektīvāku Jūsu uzņēmuma IT infrastruktūru.

 

12/04/2012

 
 
Meklēšana
HP Privileģētais Partneris
 

 

ISO 9001:2008

Kompānijas BIT vadības sistēma ir atbilstoša vadības sistēmu standarta ISO 9001:2008 prasībām. Sertifikācijas joma: serveru, datu glabāšanas sistēmu, datoru un programmatūras tirdzniecība, instalēšana, uzturēšana un apkalpošana

2009 Copyright © Baltic Information Technology