Infrastruktūras pārvaldības un uzraudzības risinājumi

Infrastruktūras pārvaldības un uzraudzības risinājumi

Lai nodrošinātu augstu pieejamību un sagaidītu atbilstošu veiktspēju no izveidotās IT infrastruktūras, ir svarīgi pēc tās izveides to pareizi uzraudzīt un pārvaldīt. Šim nolūkam svarīgi ir ieviest efektīvus pārvaldības procesus un administrācijas politikas organizācijas iekšienē. Savukārt, procesus un politikas ir nepieciešams integrēt ar pārvaldības un uzraudzības rīkiem, kas ļauj sasniegt maksimālu efektivitāti un automatizāciju.  Iekārtu uzraudzība ļaus ātrāk pamanīt un līdz ar to arī novērst iespējamās problēmas, kā arī veikt preventīvās darbības, lai novērstu problēmas pirms tās ir ietekmējušas biznesa procesus.

Baltijas Informācijas Tehnoloģijas ir liela pieredze dažādu IT pārvaldības un uzraudzības risinājumu izveidē, par primārajiem izvēloties pasaulē atzītus un mūsdienīgus risinājumus no nozares līderu produktu klāsta, kā piemēram Microsoft (System Center), HP (Oneview, System Insight manager, NMC, NNM), Zabbix.  IBM (Tivoli, System Director) un citi.

Microsoft System Center

Microsoft System center

Pārvaldības un uzraudzības risinājums ar plašu funkcionalitāti, kas ļauj pārvaldīt un uzraudzīt IT infrastruktūrā esošās iekārtas, sākot no serveriem un datu centriem, līdz gala lietotāju darba stacijām. Produkts sastāv no vairākiem moduļiem (infrastruktūras uzraudzība, automatizācija, aplikāciju veiktspējas uzraudzība un IT servisu vadība, programmatūras atjauninājumu pārvaldība, virtuālo mašīnu pārvaldība, antivīrusu pārvaldība, rezerves kopiju pārvaldība), atbilstoši klientu specifiskajām vajadzībām.

– Infrastruktūras uzraudzība – Pārvaldiet gan fiziskus, gan virtuālus, gan mākoņu serverus no vienkāršas Operation Manager konsoles!

– Automatizācija – automatizējiet skaitļošanas jaudu uzraudzību, izmantojot Powershell vai Orchestrator sniegtās iespējas!

– Aplikāciju veiktspējas uzraudzība – sasniedziet paredzēto SLA līmeni, novērsiet problēmas, sekojot sistēmas kodu rindiņām vai transakcijām!

– IT servisu vadība – organizējiet darba plūsmu, plānojot resursus un automatizējot pakalpojumus/servisu izmaksas!

– Programmatūras atjauninājumu pārvaldība – instalējiet un pārvaldiet atjauninājumus centralizēti!

– Virtuālo mašīnu pārvaldība – pārvaldiet un konfigurējiet virtuālās mašīnas vienkāršāk!

– Antivīrusu pārvaldība – ar biznesa klases antivīrusu pārvaldes rīku „Endpoint manager” pārvaldiet iekārtu aizsardzību centralizēti!

– Rezerves kopiju pārvaldība – vienkāršojiet rezerves kopiju pārvaldību un uzraudzību ar „Data protection manager”!

HP Oneview

HP_logo_630x630HP ir spēris lielu soli vienotās infrastruktūras pārvaldīšanas virzienā, piedāvājot rīku, kas ir pieejams, izmantojot interneta pārlūkprogrammu. Tas sniedz iespēju problēmu cēloni noteikt ātrāk un efektīvāk. HP OneView ļauj pārlūkot un pārvaldīt infrastruktūras iekārtas no jebkuras lietotāja rīcībā esošās ierīces (datora, planšetdatora, mobilās ierīces utt.). Ērtā un saprotamā pārvaldības vide ir tendēta uz lietotāju, nevis iekārtu, tādējādi atvieglo IT sistēmu administratoru ikdienu. HP OneView atbalsta HP BladeSystem (Generation 7 un Generation 8) serverus, kā arī HP ProLiant Generation 8 serverus. Nākotnē plānots to ieviest arī citu HP iekārtu pārvaldībai (tīkla maršrutētājos, komutatoros un citās tīkla iekārtās), lai sniegtu vēl vairāk priekšrocību vienuviet. HP OneView ļauj ievērojami optimizēt iekārtu pārvaldību, aizstājot dažādus rīkus, tostarp HP Systems Insight Manager (SIM), HP Insight Control, un HP Virtual Connect Enterprise Manager (VCEM), apvienojot visus šos rīkus vienā.

Zabbix

Zabbix

Atvērtā koda bezmaksas risinājums, kas paredzēts, lai pārraudzītu iekārtu pieejamību un veiktspēju. Ar Zabbix ir iespējams vākt neierobežotu daudzumu datu par IT infrastruktūrā esošajām iekārtām reālā laikā un attēlot tās kartes, topoloģijās, grafikos vai citos veidos, atbilstoši konkrētajām vajadzībām. Problēmu gadījumā sistēma automātiski izsūtīs ziņojumus administratoram. Galvenās Zabbix priekšrocības ir:

– Zabbix ir atvērtā koda risinājums, kas neprasa piesaisti kādam konkrētam ražotājam;

– Vienkārša uzstādīšana un konfigurācija, kas nodrošina zemas kopējā risinājuma izmaksas (TCO);

– Efektīvi un ērti LINUX un Microsft Windows platformu bāzēti aģenti nodrošina ļoti plašas uzraudzības iespējas;

– Centralizēta monitoringa sistēma ļauj savākt faktiski visus konfigurāciju veiktspējas datus relāciju datubāzē;

– Ļoti plašas vizualizācijas iespējas, ļaujot strādāt ar datiem gudrāk un ātrāk;

– Iebūvētās procedūras, kas nodrošina datu ērtu uzturēšanas kārtību un organizētību;

– Ērta sistēmas pielāgošana atbilstoši vajadzībām.

 

atpakaļ uz augšu