Virtualizācija

Lietojumprogrammu un darbvirsmu virtualizācija

Tehnoloģijām attīstoties, arvien aktuālāka paliek spēja uzņēmumiem un organizācijām būt mobilām. Arvien biežāk rodas nepieciešamība piekļūt darba videi no dažādām vietām un dažādam ierīcēm (portatīvajiem datoriem, planšetdatoriem, mobilajiem tālruņiem). Lai šo procesu padarītu maksimāli drošu, kā viens no risinājumiem tiek piedāvāta lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācija, kas nozīmē, ka dati neglabājas fiziskā ierīcē, bet gan atrodas virtuālā vidē, kurai var piekļūt tikai konkrētais lietotājs un uzņēmuma IT administrators.

Lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācija ļauj ietaupīt uz jaunas datortehnikas iegādes izmaksām, jo aplikācijas, kas tiek izmantotas, netiek instalētas uz pašas iekārtas, tādējādi tās funkcionēs tik ātri, cik vien ātri tās spēs darbināt serveris. Kas, savukārt, nozīmē, ka virtualizācija ļauj ietaupīt arī energo resursus, ir videi draudzīgāka un tādējādi vairo pasaules ilgtspējību.

„Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” ir sertificēts Citrix Solution Silver Advisor partneris, ar vairākiem sertificētiem speciālistiem, kā galveno darbstaciju virtualizācijas platformu, piedāvājam Citrix XenDesktop.

Citrix XenDesktop veic Microsoft Windows lietojumprogrammu un darbvirsmu piegādi kā drošu mobilo pakalpojumu, kas ļauj samazināt izmaksas, centralizēti pārvaldīt datus un aizsargāt uzņēmumu un organizāciju intelektuālo īpašumu. Lai arī lietotājiem tiek piedāvāta virtuāla darbavirsma, HDX tehnoloģija nodrošina kvalitatīvu video un audio piegādi, kas neatšķiras no tās, kas ir pieejama reālā laikā.

Galvenie lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācijas ieguvumi ir ievērojami augstāka datu drošība, vieglāka un ērtāka datora lietojumprogrammu uzstādīšana, atjaunināšana un ievērojami augstāka operētājsistēmas darbība (performance).

Lai nodrošinātu vēl augstāku pieejamību un efektivitāti, Citrix FlexCast dod iespēju IT administratoram pielāgot darbvirsmu un lietojumprogrammas atbilstoši konkrētām vajadzībām. Tiek piedāvāti pieci dažādi FlexCast modeļi:

„Hosted Shared desktop”, – vairākiem lietotājiem ir iespējams piekļūt vienai darbvirsmai (īpaši piemērots gadījumos, kad vairākiem lietotājiem ir nepieciešams piekļūt vieniem un tiem pašiem dokumentiem, kā arī, ja tie izmanto vienas un tās pašas aplikācijas);

VDI (Virtual Desktop Infrastructure) – katram lietotājam tiek izveidota sava virtuālā mašīna, kuras darbību nodrošina serveris, piekļūt šai darbavirsmai var, izmantojot attālinātā displeja protokolu;

Streaming disk images – darbvirsma tiek veidota uz servera (Citrix Provisioning Server) un straumēta uz konkrētā lietotāja ierīci, tādējādi šī darbvirsma ir brīvi pārvaldāma no servera;

Local virtual machine – virtuālā mašīna tiek glabāta un darbināta no lietotāja ierīces, izmantojot Citrix XenClient, kas ļauj darbvirsmai piekļūt pēc pieprasījuma;

Individual applications – aplikācijas, kas glabājas uz servera un piekļuve kurām tiek nodrošināta, pieslēdzoties no konkrētā lietotāja ierīces.

 

atpakaļ uz augšu