Serveru virtualizācija

Serveru virtualizācija

 Mūsdienu uzņēmumu informācijas tehnoloģiju infrastruktūrā jau kā standarta prakse tiek izmantota serveru virtualizācija, kas ļauj uzņēmumam efektīvāk izmantot fizisko serveru resursus, kā arī nodrošināt uzņēmumam nepieciešamo IT procesu un aplikāciju nepārtrauktu       darbību.

Tradicionālā infrastruktūrā katru biznesa aplikāciju izvieto uz atsevišķa fiziskā servera, lai šīs aplikācijas savā starpā nekonfliktētu. Savukārt, serveru virtualizācija ļauj izveidot pilnīgi izolētus virtuālus serverus (virtuālās mašīnas) ar, ja nepieciešams, atšķirīgām operētājsistēmām uz pasūtītāja fiziskā servera. Virtuālo mašīnu izveide prasa ievērojami mazāku laiku, jo katru reizi nav jāiegādājas jauns fiziskais serveris, ja esošās infrastruktūras resurss to atļauj.

Viens no būtiskākajiem virtualizācijas ieguvumiem ir aplikāciju augstas pieejamības nodrošināšana. Iekļaujot infrastruktūrā koplietojamu (SAN) disku masīvu, dati atradīsies uz šī disku masīva, bet fiziskie serveri veiks datu apstrādi un nodrošinās aplikāciju procesa izpildi. Gadījumā, ja kāds no fiziskajiem serveriem sabojāsies, visas tam piesaistītās virtuālās mašīnas tiks pārvietotas uz citiem strādājošajiem serveriem. Arī gadījumos, ja kāds no serveriem tiek pārlieku noslogots, virtuālās mašīnas var tikt „pārdalītas” starp fiziskajiem serveriem, lai panāktu visefektīvāko resursu izmantošanu.

Baltijas Informācijas Tehnoloģijas piedāvā serveru virtualizācijas risinājumus, izmantojot kādu no trīs virtualizācijas platformām: Citrix XenServer, VMware vSphere un Microsoft Hyper-V.

Citrix XenServer

citrix

XenServer ir bezmaksas, atvērtā koda virtualizācijas platforma ar pilnu funkcionalitāti un spēj nodrošināt galvenās funkcijas, kas tiek sagaidītas no virtualizācijas platformas. Neskatoties uz to, ka XenServer ir atvērtā koda platforma, Citrix piedāvā arī atbalsta pakalpojumus, kas ir īpaši noderīgi sarežģītu risinājumu izveidē. Kā viens no ieguvumiem, izmantojot XenServer, ir plašā atvērtā koda kopiena, kas veic pastāvīgu ieguldījumu un inovācijas platformas attīstībā.

VMware vSphere

LOGO1

vSphere tiek uzskatīta par tirgus līderi serveru virtualizācijas jomā. Šai platformai ir visplašākā funkcionalitāte un atbalsts lielākam daudzumam citu ražotāju risinājumiem. Tā nodrošina plašas vadības iespējas, augstu pieejamību biznesa aplikācijām, kā arī datu aizsardzību.

Microsoft Hyper-V

mslogo_large_verge_medium_landscape

Hyper-V ir Microsoft izstrādāta virtualizācijas platforma, kas tiek iekļauta Windows Server instalācijās. Hyper-V priekšrocība ir vadības interfeiss, kas ir līdzīgs sistēmu administratoriem jau pierastajam Windows Server interfeisam. Hyper-V ir piemērots infrastruktūrām, kas kā operētājsistēmu izmanto Windows Server vai Linux.

 

atpakaļ uz augšu