Serveri un virtualizācija

Serveri ir viena no svarīgākajām IT infrastruktūras sastāvdaļām gan lielās korporācijās, gan arī mazos uzņēmumos. Uzņēmumiem attīstoties, arvien pieaug nepieciešamība pēc vienotas IT infrastruktūras, lai visas tajā esošās iekārtas būtu vienā sistēmā.

Par būtiskākajām serveru funkcijām tiek minētas:

  • Iespēja glabāt uzņēmuma datus pašā uzņēmumā, tādējādi paaugstinot datu drošību;
  • Iespēja veidot datu rezerves kopijas (centralizēti, kā arī atsevišķu lietotāju dokumentiem);
  • Aizsargāt datorus, kuri atrodas uzņēmumā vai organizācijā, uzstādot papildus iestatījumus ugunsmūrim, kā arī veikt centralizētu iekārtu pārvaldību izmantojot dažādus rīkus.
  • Centralizēta aplikāciju, atjauninājumu, lietotāju profilu, printeru un citu komponentu pārvaldība;
  • Iespēja droši izmantot attālināto pieslēgšanos darba videi no jebkuras vietas.

 

ŠĪs ir tikai dažas no priekšrocībām, kas ir pieejamas, ja IT infrastruktūrā tiek iekļauts serveris. Taču mūsdienu uzņēmumu informācijas tehnoloģiju infrastruktūrā jau kā standarta praksē izmanto serveru virtualizāciju, kas ļauj uzņēmumam efektīvāk izmantot fizisko serveru resursus, kā arī nodrošināt uzņēmumam nepieciešamo IT procesu un aplikāciju nepārtrauktu darbību.

Tradicionālā infrastruktūrā katru biznesa aplikāciju izvieto uz atsevišķa fiziskā servera, lai šīs aplikācijas savā starpā nekonfliktētu. Savukārt, serveru virtualizācija ļauj izveidot pilnīgi izolētus virtuālus serverus (virtuālās mašīnas) ar, ja nepieciešams, atšķirīgām operētājsistēmām uz pasūtītāja fiziskā servera. Virtuālo mašīnu izveide prasa ievērojami mazāku laiku, jo katru reizi nav jāiegādājas jauns fiziskais serveris, ja esošās infrastruktūras resurss to atļauj.

Baltijas Informācijas Tehnoloģijas sadarbojas ar vadošajiem pasaules ražotājiem, piemēram, Hewlett-Packard, Citrix Hypervisor, VMware vSphere un Microsoft Hyper-V, lai nodrošinātu klientiem konsultācijas un plašāko izvēli, un piedāvātu atbilstošāko risinājumu.