Lietojumprogrammu un darbvirsmu virtualizācija

Tehnoloģijām attīstoties, arvien aktuālāka paliek spēja uzņēmumiem un organizācijām būt mobilām. Arvien biežāk rodas nepieciešamība piekļūt darba videi no dažādām vietām un dažādam ierīcēm. Lai šo procesu padarītu maksimāli drošu, kā viens no risinājumiem tiek piedāvāta lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācija, kas nozīmē, ka dati neglabājas fiziskā ierīcē, bet gan atrodas virtuālā vidē, kurai var piekļūt tikai konkrētais lietotājs un uzņēmuma IT administrators.

Lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācija ļauj ietaupīt uz jaunas datortehnikas iegādes izmaksām, jo aplikācijas, kas tiek izmantotas, netiek instalētas uz pašas iekārtas, tādējādi tās funkcionēs tik ātri, cik vien ātri tās spēs darbināt serveris. Kas, savukārt, nozīmē, ka virtualizācija ļauj ietaupīt arī energo resursus, ir videi draudzīgāka un tādējādi vairo pasaules ilgtspējību.

Galvenie lietojumprogrammu un darbvirsmas virtualizācijas ieguvumi ir ievērojami augstāka datu drošība, vieglāka un ērtāka datora lietojumprogrammu uzstādīšana, atjaunināšana un ievērojami augstāka operētājsistēmas darbība (performance).

„Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” ir sertificēts Citrix Solution Gold Advisor partneris, ar vairākiem sertificētiem speciālistiem, kā galveno darbstaciju virtualizācijas platformu, piedāvājam Citrix Virtual Apps and Desktops risinājumu.